comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Yönetim krizi! - Konyaspor Haberleri

16 Mart 2017, Perşembe 10:39
Yönetim krizi! - Konyaspor Haberleri

Atiker Konyaspor bugün olağan genel kurula gidiyor. Yeşil-beyazlılarda bir önceki yönetimde önemli görevler üstlenen isimler bu listede yer almayacak.

FutbolArena Özel - Atiker Konyaspor bu sezon başında hem kuruluş tarihini değiştirmek hem de bazı tüzük değişiklikleri için olağanüstü genel kurula gitmişti. Olağanüstü genel kurulda başkan Ahmet Şan, olağan genel kurulu mart ayında değil de sezon sonunda mayısta yapacaklarını açıklamıştı. Sezon içindeki gelişmeler sonucunda olağan genel kurul yeniden mart ayına alındı. Genel kurul kararının ardından yönetimsel anlamda sıkıntılar yaşayan yeşil-beyazlılarda, bugün yapılacak genel kurulda değişiklikler yaşanacak.

ÖNEMLİ İSİMLER YOK
Kongre kararının ardından yeni yönetim arayışları hızlanırken, zaman zaman yönetimsel krizler yaşanması nedeniyle bazı isimler açıklamasalar da tavırlardan rahatsız oldu. Bugün olağan kongreye gidilirken, yönetimin önemli isimleri bu yönetimde yer almayacak. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle geçmiş yönetimde önemli görevlerde bulunan isimler bu yönetimde yer almayacak.

KÖŞE TAŞLARI YOK

Geçtiğimiz yönetimde önemli yerlerde görev alan isimler, işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu yönetimde yer alamayacaklarını belirtirlerken, listede olmayacaklar. Son ana kadar bir değişiklik olmazsa kulübün finansal anlamda beyni olan başkan yardımcısı Mustafa Oral, yeni yönetimde yer almayacak. Oral, işlerinin yoğunluğu nedeniyle yönetimde yer almazken futbol şube sorumlusu Ömer Korkmaz da yeni listede olmayacak. Olağanüstü kongrede basın sözcülüğüne getirilen Erhan Gökmen de yeni yönetimde yer alamayacağını belirtirken, uzun yıllardır yönetimde çeşitli kademelerde yer alan tecrübeli yönetici Hüseyin Polat da yeni listede olmayacak.

ÇOĞUNLUK SAĞLANAMAZSA 10 GÜN SONRA

Önemli isimlerin listede yer almayacağını belirtmesinin ardından ciddi bir arayışa giren Ahmet Şan, kuvvetli bir liste için çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan genel kurul bugün 18'de Ramada Plaza Otel'de yapılacak. Bugün çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantı 27 Mart 2017 Pazartesi günü aynı yer ve saatte yapılacak. 

FutbolArena akşam haberleri (21 Nisan 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.