comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Aykut Kocaman'ın referandum oyu belli oldu - Konyaspor Haberleri

18 Mart 2017, Cumartesi 21:59
Aykut Kocaman'ın referandum oyu belli oldu - Konyaspor Haberleri

Referandum öncesi futbolda sürpriz bir gelişme yaşandı. Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman hakkında sürpriz bir açıklama geldi. 

FutbolArena - TBMM'de kabul edilen Anayasa değişikliği maddelerinin ardından milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği Referandum öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı. 
 

Referandum nedir?


Anayasa değişikliği, yasaların kabulü gibi önemli meselerde halkın iradesini belirlemek amacıyla yapılan oylamaya referandum denilmektedir. Demokrasi uygulamasının en güzel örneklerinden biri olan referandumda, halkın iradesi doğrudan doğruya sonuca yansımaktadır. Temsili demokrasilerde halkın seçtiği insanlar halkın iradesini yansıtmaya çalışırlar. Ancak bu tür oylamalar muhalefetin onayı olmadan, popüler uygulamaları hayata geçirmek için kullanılabileceğinden, totaliter rejimlerde yönetimin isteklerini hukuka uydurmaya alet edebilirler.


Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman'dan referandum kararı


Spor Toto Süper Lig 25. haftasında Fenerbahçe'yi deplasmanda 3-2 mağlup eden Konyaspor'da Aykut Kocaman'ın önümüzdeki sezon sarı lacivertlilerin başına geçeceği iddialarının dışından referandum öncesi sürpriz bir açıklama Rıdvan Dilmen'den geldi. NTV Spor'da konuşan Dilmen, "Aykut Kocaman benim referandumda evet videoma destek verdiğini söyledi, hatta kendisi de video çekecekti ama yapmadı sonra." ifadelerini kullandı. 

Hatırlanacağı üzere daha önce başta Rıdvan Dilmen, Arda Turan, Burak Yılmaz ve Murat Boz gibi birçok ünlü isim referandum öncesi sosyal medyada evet kampanyası başlatmışlardı. 

FutbolArena akşam haberleri (21 Nisan 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.