comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Arsenal'den yanıt geldi - Konyaspor Haberleri

15 Mart 2017, Çarşamba 21:57
Arsenal'den yanıt geldi - Konyaspor Haberleri

Arsneal kulübü Aykut Kocaman'ın yerine Arsene Wenger'in yardımcısı Boro Primorac'ın takımın başına geçeceği yönündeki haberlere yanıt verdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Spor Toto Süper Lig takımlarından Atiker Konyaspor'da önümüzdeki sezon Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'nin başına geçecek ihtimalinin üzerine teknik direktörlük görevine Arsenal'de menajer Arsene Wenger'in yardımcılığını yapan Boro Primorac'ın takımın geleceği yönündeki iddialara yanıt geldi. 

Arsenal kulübü Boro Primorac'ın ayrılacağı yönündeki haberlere resmi bir açıklamayla yanıt verdi. 
"Primorac 1996'dan bu yana Arsene Wenger ile çalışmaktadır. Kendisi ayrıca Arsene Wenger ile Japonya'da dahi beraber çalıştı. Kulübün önemli isimlerinden, önemli figürlerinden biri. Wenger kendisine büyük bir güven duyuyor. Arsenal tarihinde önemli bir yere sahip. Bu sebeple kendisi kesinlikle takımdan ayrılmayacaktır."


Atiker Konyaspor'da Aykut Kocaman sezon sonunda takımdan ayrılacak mı?


Dick Advocaat ile sezon sonu yolları ayıracak olan sarı lacivertlilerde Aykut Kocaman ile ilgili iddialar gündeme gelmişti. Medipol Başakşehir maçı sonrası Aykut Kocaman ise yaptığı açıklamada bu iddiaların gerçek olmadığını ve ortada bir anlaşma olmadığını ifade etmişti.

FutbolArena, konuyla ilgili yaptığı araştırmada önemli detaylara ulaştı. Sarı lacivertli yönetim, Kocaman ile yaptığı görüşmede prensipte anlaştı. Advocaat ile yeni sezonda başarının mümkün olmadığını gören sarı lacivertli yönetim sezon başı yaptığı teklifi bu sefer Şubat ayında yeniledi. Konyaspor'da yaşadıklarından dolayı ayrılık kararı alan Kocaman, teklifi kabul etti. Ancak bu anlaşmada alınacak ücret ve süresi konuşulmadı.

FutbolArena haber turu (16 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.