comScore

Antalyaspor Antalyaspor

''Beşiktaş'ın Olympiakos'la oynaması bizim için avantaj değil'' - Antalyaspor Haberleri

16 Mart 2017, Perşembe 13:39
''Beşiktaş'ın Olympiakos'la oynaması bizim için avantaj değil'' - Antalyaspor Haberleri

Rıza Çalımbay, Beşiktaş mücadelesi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu sahasında ağırlayacağı Beşiktaş mücadelesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

AA'da yer alan habere göre, Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında 19 Mart Pazar günü sahalarında karşılaşacakları Beşiktaş'ın bugün UEFA Avrupa Ligi'nde Olympiakos ile maç yapacak olmasının kendileri için avantaj olmadığını söyledi.
''OLYMPİAKOS KARŞISINDA GÖNLÜMÜZ BEŞİKTAŞ'TAN YANA''

"Önümüzde Beşiktaş maçımız var. Her şeyden önce bir kere bugün gönlümüz Beşiktaş'la beraber. İnşallah çok iyi bir netice alırlar. Avrupa'da Türkiye'nin sesini duyurmayı sürdürürler, yollarına devam ederler. Ama bizim de mutlaka yukarıyı devam ettirmek istiyorsak kazanmamız gerekiyor. Kendi sahamız ve taraftarımız önünde kolay bir maç olmayacağını biliyoruz. Beşiktaş'ın bugün maç yapacak olması bizim için avantaj değil. Çünkü Beşiktaş sezon başından beri bu şekilde oynuyor. Kadroları çok geniş. Oynayacak oyuncuların yerini rahatlıkla dolduracak kapasitede oyunculara sahipler. Onun için bizim çok iyi bir şekilde konsantre olup oyundan hiç kopmamamız gerekiyor. Oyun disiplinine dikkat ederek, maçı iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor."

''TEK DÜŞÜNCEM ANTALYASPOR'UN BAŞARISI''

"Benim tek düşüncem Antalyaspor'un başarısı. Bizim de burada bu maçı mutlaka en iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. Beşiktaş'a tekrar başarılar diliyorum. Çok iyi bir şekilde bitireceklerine inanıyorum. Çünkü Beşiktaş, Olympiakos'tan daha iyi bir takım."

''MOTTA'YI KAZANAMMIZ GEREKİYOR''

"Motta bizim için çok önemli bir oyuncu. Ama gerçekten çok büyük sorunlar yaşıyor. Ülkesinden döndüğünde aşırı bir şekilde kilo vermiş, futbol oynayacak durumda değildi. Kendisine iki hafta izin verdik. Bu aralar geri gelmesi gerekiyor. Bu milli takım arasında onunla konuşup, değerlendireceğiz. Eğer faydalanabilirsek faydalanacağız. Bize çok lazım. Çok iş yapacak bir arkadaşımız. Bu sıkıntılı dönemini atlatmak istiyorsak, bizimle beraber olması gerekiyor. Hiç değilse antrenmanlara çıkması gerekiyor. Onu da tekrar kazanmamız lazım."

''HEDEFİMİZ İLK 10 İÇERİSİNDE YER ALMAK''

"Son 10 maçtan 6'sı sahamızda. Bu maçlarda taraftarın desteğine gerçekten ihtiyacımız var. Bugüne kadar her türlü desteği verdiler. İnşallah bu maçta da bizim yanımızda olacaklardır." 

''YUSUF ÇELİK KENDİSİNİ KABUL ETTİRDİ''

"Bu nedenle genç oyuncu Yusuf Çelik'e maçta görev verdim. Artık o kendini A takıma kabul ettirdi. En kritik maçta yer aldı. Çok da iyi oynadı. Onun için çok memnunum. İnşallah oynatmaya çalışacağız."

''SAMUEL ETO'O DÖRT DÖRTLÜK''

"Profesyonelliği dört dörtlük. Zaten oyunculuğuna kimse bir şey diyemez. Geldiğim günden bu yana Eto'o'dan memnunum. Saha içi ve dışında memnunum. Bana göre Antalyaspor'a çok şeyler veriyor. Antalyaspor açısından çok iyi bir marka. Aldığı paranın karşılığını veren çok iyi bir profesyonel."

''SAMUEL ETO'O KENDİSİ KARAR VERECEK''

"Kendisi karar verecek. Devre arasında 'gitmek istedikten sonra ben hiç tutmam.' dedim. Kendisiyle konuştuğumda, 'burada çok mutluyum, sadece problemim var.' dedi. Yönetimle konuştu ve sorunu çözdü. Kendisi gitmek istemiyor. Eto'o böyle olduktan ve kendini futbola verdikten sonra her zaman bizde yeri olur." 

FutbolArena haber turu (23 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.