comScore

Galatasaray Galatasaray

Şansal Büyüka'dan olay hakem yorumu

30 Kasım 2016, Çarşamba 09:28
Şansal Büyüka'dan olay hakem yorumu

Milliyet Gazetesi'nde gündemi değerlendiren Şansal Büyüka, Bilal Meşe'nin sorularını yanıtladı. Lig Tv'nin tecrübeli ismi "hakemlerde tepeden tırnağa eyyam var" dedi.

FutbolArena - Futbol gündemini Milliyet'e yorumlayan Şansal Büyüka, “hakemler eyyam yapıyor, Advocaat Fenerbahçe'nin ligin ilk haftalarında hovardaca harcadığı kredileri kapatmaya çalışıyor. Beşiktaş Fenerbahçe'ye yenilirse ok fazla bir şey kaybetmez” dedi.

İşte Büyüka'nın dikkat çeken bazı yorumları:
 

Dick Advocaat, Fenerbahçe'de kalacak mı?


“Feleğin çemberinden geçmiş” bir hoca... Büyük başarılar kazanmış, büyük hayal kırıklıkları yaşamış... Unutulmasın ki, bugün ayağa kaldırdığı takım, kendi kurduğu takım da değil... Seneye devam eder mi? Bugünün koşullarında elbette eder , mayısa da böyle girerse, evet eder. Advocaat şu anda Fenerbahçe'nin ligin ilk haftalarında hovardaca harcadığı kredileri kapatmaya çalışıyor.”

İYİYSEM OYNATIR

“Advocaat ayrıca her futbolcusundan en yüksek verimi almaya çalışıyor. Fenerbahçeli futbolcu artık şunu biliyor: İyiysem hoca oynatır. Bu bir takımın başarısı için son derece önemli…Aatıf'ı “yok” sayıyordu, antrenman performansındaki çıkışı görünce oynatmaya başladı. Bunlar çoğaltılabilir. ””


Şansal Büyüka'dan fikstür yorumu


“Futbol Federasyonu, Avrupa'da çarşamba oynayanı,Türkiye'de cumartesi oynatıyor, perşembe oynayanı da pazar günü. Dinlenme süreler aynı... Hatta Premier Lig'de Avrupa maçından 48 saat sonra lig maçı oynayan takımlar var. Eğer bu konuda sistemi temelden rahatlatacak bir başka alternatif varsa hemen gündeme getirilmeli... Ama ben olduğunu düşünmüyorum. Futbol ekonomisinin bu kadar öne çıkartıldığı bir ortamda, artık üç günde bir maç kaçınılmaz duruma geldi.”
 

Şansal Büyüka'dan Barış Şimşek yorumu

 

“Hakemleri yöneten bir MHK Başkanı var. MHK Başkanı televizyon ekranlarında “ben bu pozisyon için yorum yapamam” diyor. Galatasaray maçına bakıyorsun, sanki Barış Şimşek, Galatasaray'ı budamak için sahaya çıkmış gibi ... Sonuçta hakemler kötü... Hakemlerde eyyam var mı? Sonuna kadar var. Hele bazılarında tepeden tırnağa var. Eee millette bundan rahatsız oluyor.”

KIMILDAMASI BİLE YETTİ

“Haftalardır yazıyoruz, “Sneijder biraz oynasın, Galatasaray oynar” diye... Liderler sahneye çıkmazsa, diğerlerinden çok şey bekleyemezsin. Gördük işte, kımıldaması bile yetti.”
 

Trabzonspor'da Ersun Yanal giderse kim gelecek?


“Başkan Muharrem Usta, Ersun Yenal ile yolları ayırdı diyelim, kimi getirecek, gelen ne yapacak? Trabzonspor'da geçmiş yıllarda bu ara dönemleri, “kriz antrenörlerini” çok gördük. Ne değişti? Trabzonspor'da tek çareyi, ara transferde hedefi tam bulacak iki golcüde görüyorum. İki maçta 70 şut atıp tek gol atamıyorsan bu konuda çok ciddi sıkıntın var demektir. Aytaçların, Mehmet Ekicilerin, Okay Yokuşluların oynadığı orta saha iş yapmıyorsa, biraz da futbolcular kendilerini yargılamalı…”


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.