comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Alpay Özalan'ın ilk vukuatı değil

23 Ekim 2016, Pazar 22:55
Alpay Özalan'ın ilk vukuatı değil

Göztepe maçında takımı son dakika sahadan çeken Alpay Özalan, bunu daha önce Siirt Jetpaspor'da yapmıştı.

FutbolArena Özel - TFF 1. Lig maçında Alpay Özalan takımı Eskişehirspor'u Göztepe'nin attığı gol sonrasında sahadan çekti. Eskişehirsporlular soyunma odasında bir süre bekledikten sonra tekrar sahaya geri döndüler. Hakemler, soyunma odasından çıkmama kararı aldı ve maç tatil edildi. Karşılaşma hakkındaki son kararı TFF verecek.

ESKİŞEHİRSPOR'U BEKLEYEN CEZALAR! OKUMAK İÇİN TIKLAYIN! 
ALPAY ÖZALAN DAHA ÖNCE DE TAKIMI SAHADAN ÇEKTİ

Eğer eski talimatlar olsaydı Eskişehirspor küme düşecekti. Şimdi hükmen mağlup olacak ve Eskişehirspor'un 3 puanı silinecek.

Eskişehirspor'un Teknik Direktörü Alpay Özalan, daha önce de böyle bir karara imza attı. 2009'da Siirt Jetpaspor'un Sportif Direktörü olan Alpay Özalan, üçüncü ligde oynanan bir maçta aynı kararı verdi. 

NELER YAŞANMIŞTI?

O dönem takımın Sportif Direktörü olan Alpay Özalan, Üçüncü Lig'de oynanan bir maçta hakem kararlarını beğenmediği için takımın teknik direktörü Emrah Bayraktar'a “takımı sahadan çek” talimatı verdi. Bu talimat üzerine Emrah Bayraktar, takımı sahadan çekti. Bazı oyuncular soyunma odasına gitti. Bazıları giderken “takım ligden düşürülür” uyarısı yapılınca Siirt Jetpaspor'da soyunma odasına giden oyuncular tekrar geri geldi. Hakemler soyunma odasına gitmediği için karşılaşma devam etti. 

Hatta o gün orada olanlar şu bilgiyi de aktardılar: 

“O gün, hakemler ne yapacaklarını bilemediler. Eğer hakemler o anda soyunma odasına gitseydiler  talimat gereği Siirt Jetpaspor ligden düşecekti.”

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.