comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Akhisar Kasımpaşa maçında ilginç karar! Önce gol, sonra iptal

26 Kasım 2016, Cumartesi 18:19
Akhisar Kasımpaşa maçında ilginç karar! Önce gol, sonra iptal

Akhisar Belediyespor - Kasımpaşa maçının 81. dakikasında konuk ekibin attığı gol Tolga Özkalfa tarafından verildi, yardımcı hakem tarafından iptal edildi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 12. haftasında oynanan Akhisar Belediyespor - Kasımpaşa maçının 81. dakikasında son derece ilginç bir olay yaşandı.

Kasımpaşa'da Koita'nın attığı gol Tolga Özkalfa tarafından gol verildi, daha sonra yardımcı hakem tarafından ofsayt nedeniyle geçersiz sayıldı. 


Akhisar - Kasımpaşa maçında Kasımpaşa'nın verilmeyen golü


Akhisar Belediyespor - Kasımpaşa maçında son derece tartışmalı pozisyon yaşandı. Kasımpaşa atağında sol kanattan ceza sahasına gönderilen topta Kasımpaşalı futbolcu kafayla topu indirince Koita kontrol etti. Akhisarlı futbolcular burada elle oynama itirazında bulunurken, Tolga Özkalfa önce golü verdi. Ancak ardından yardımcı hakem atağın ilk başlangıcında ofsayt olduğunu belirten bayrağını kaldırdı. 
YAN HAKEM ÖNCE GOLÜ VERDİ

Kasımpaşa'nın attığı golde asıl ilginç olan ise golü iptal eden yan hakemin de önce santra noktasına doğru koşarak golü vermesiydi. Ancak çok kısa bir süre içerisinde aynı hakem durarak bayrak kaldırdı ve golü iptal etti. 

KASIMPAŞA TEKNİK DİREKTÖRÜ KEMAL ÖZDEŞ İSYAN ETTİ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş'in maç sonu açıklamaları

"Kulüp politikamız gereği hakemlerle konuşmayız. Bizim böyle bir prensibimiz var. Maçtan önce de geçtiğimiz yıl aynı hakemle sorun yaşamıştık. Ben yine hakem hakkında konuşmadım. Oyundur neticede. Şimdi bir gol pozisyonu var. Şimdi bir pozsiyon var. Sevgili Tolga Özkalfa'nın açıklaması gerekiyor. Orta yapılıyor, ortadan sonra yan hakem de koşarak veriyor. Sonra yan hakem veriyor. Ondan sonra iptal! Olmaz! Nelerle kapatılıyor, hangi açıyı kapatılıyor? Bizim puanımız gitti. Ben maçtan önce taktikten daha fazla oyuncularıma hakeme yardım etmekle ilgili telkinde bulunuyorum. 

Hocanın her kararı tartışılır mı ya? Canımız acıyor. Güzel maç oynandı ama bu golün neden iptal edildiği açıklanmalı. Bize değil, MHK'ya açıklanmalı. Oyuncularım bunu öğrenmek istiyor soyunma odasında. Ancak 2 kişi golü verip, 10 saniye içinde niye golü iptal ettiğini açıklamak zorundalar."

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.