comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Aboubakar Beşiktaş'ın aradığı oyuncu değil'

16 Ekim 2016, Pazar 13:49
'Aboubakar Beşiktaş'ın aradığı oyuncu değil'

Muhsin Ertuğral, Vincent Aboubakar'ın Beşiktaş'ta gösterdiği performansı değerlendirdi.

FutbolArena Röportaj - Spor Toto Süper Lig'de Kayserispor deplasmanında mutlak gol şansını değerlendiremeyen Aboubakar eleştirilere hede oluyor.

Aboubakar, Beşiktaş'a geldiğinde Muhsin Ertuğral, FutbolArena'ya "Beşiktaş'ın oyun düzenine uygun oyuncu değil" yorumunu yapmıştı.
İşte o sözler:

"BENCE ABOUBAKAR BEŞİKTAŞ'IN ARADIĞI TARZDA DEĞİL"

Beşiktaş'ın kurmuş olduğu, oynamak istediği bir tarz var diyen tecrübeli teknik adam "Beşiktaş'ın oynamak istediği tarz için bence bu tip bir oyuncu çok uygun değil. Bence Aboubakar önde baskı kurabilecek, önde oynayabilen, hatlar arasında iyi gidip gelen, ceza sahası içinde oynayabilen çok güçlü bir oyuncu. Buna karşın en önemli zaafı oyundan çok kopuyor olması. Bu da son maçlarda sanıyorum ki belli olmuştur. Beşiktaş'ın tabi geçmiş yıllarda yaptığı transferlerden dolayı beklentisi farklı." dedi.

"GOMEZ ÇOK FARKLI"

Gomez'in Aboubakar'dan farklı olduğunu söyleyen Ertuğral "Oyun bilgisi ve altyapı farkı var. Gomez çok üst düzey. Vincent bence çok kuvvetli, son vuruşları iyi ama devamını getirebilecek bir oyuncu değil. Bunu daha önce hiç kanıtlayamadı. Onunla geçen sene ilgilenen takımlar Aboubakar'ı almadı. Everton ve Leicester City gibi takımlar ilgilendiler ama almadılar. Bence Vincent'in takıma uyumu biraz daha zaman alacak."
 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.