comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Abdullah Avcı'dan Emre Belözoğlu ve Arda Turan sözleri

26 Kasım 2016, Cumartesi 22:22
Abdullah Avcı'dan Emre Belözoğlu ve Arda Turan sözleri

Abdullah Avcı, Beşiktaş maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

FutbolArena  - Süper Lig'in 12. haftasında Beşiktaş, seyircisi karşısında lider Medipol Başakşehir ile 1-1 berabere kaldı.


Abdullah Avcı'dan Türk futboluna Emre Belözoğlu ve Arda Turan örneği


Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Beşiktaş maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tecrübeli çalıştırıcı ilk yarıda sakatlanıp çıkan Emre Belözoğlu'nu çok aradıklarını itiraf etti.

'TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK OYUNCULARINDAN'
Abdullah Avcı maç değerlendirmesinde "Beşiktaş bu ligin geniş alanda oynayan takımı. Planımız, oyunun başında rakip sahada baskı yapmaktı. Çok baskı yedik ama kademelerle pozisyon da vermedik. İki şut yedik,  altı şut attık. Emre öncesi, sonrası diye de bakabiliriz. Baskı yedik ama cevap verdik. Emre, Türk futbolunun en büyük üç oyuncusundan biri. Oynamak isterse burası onun kulübü. Avrupa'da böyle oyuncu arasak da bulamıyoruz." ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ'A POZİSYON VERMEDİK."
Abdullah Avcı topun hakimiyetini kaybetmelerine rağmen Beşiktaş'a pozisyon vermediklerini, kendilerinin daha net fırsatlar yakaladığını söylerken, "Pozisyon vermedik. Duran toptan gol yedik. 1 frikik şutu vardı. Bizim 6 şutumuz vardı. Kazanabilirdik. Oyun gücü bizdeydi. Maçtan önce beraberlik iyi sonuç diyebilirdik ama biz bir adım öndeydik. "Beşiktaş'a pozisyon vermedik. Sadece bizim oralarda dolaştırdık." şeklinde konuştu. 

"5 EMRE, 5 ARDA YETİŞTİREMEZSEN GİDER JOHNSON'U ALIRSIN."
Abdullah Avcı, Cengiz Ünder'in performansıyla ilgili gelen bir soruda Türk futbolunu eleştirdi. Avcı, "Türkiye'de yerli yabancı rekabeti yok. Yabancı sayısını ister serbest bırak, ister kıs. 5 emre, 5 arda çıkaramazsan gidersin Johnson'u alırsın. Bunu yapması gereken TFF ve kulüplerdir. Kulüplerin de denetlenmesi gerekiyor. O yüzden ben yerli oyuncu havuzunu kullanmaya çalışacağım." ifadelerini kullandı. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.