comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı'dan Emre Belözoğlu - Cengiz Ünder kıyası

30 Kasım 2016, Çarşamba 00:27
Abdullah Avcı'dan Emre Belözoğlu - Cengiz Ünder kıyası

Abdullah Avcı, yaptığı açıklamada Emre Belözoğlu ve Cengiz Ünder'i kıyasladı.

FutbolArena - Süper Lig'de yoluna lider olarak devam eden Medipol Başakşehir'in hocası Abdullah Avcı, Radyo Bilyoner'e gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.
 

Abdullah Avcı'dan Cengiz Ünder açıklaması


Beşiktaş maçında kendini yere attığı için kızdığı Cengiz Ünder hakkında konuşan Abdullah Avcı, "Çok küçük yaşta kişilik eğitimi verdiğimizde daha ileri aşamalara gideceğiz. Cengiz Ünder ile bizim aramızda geçen diyalog aslında kamuoyuyla paylaşacağımız bir konu değildi. Dikkatli bir gazeteci arkadaşımızın sorusu üzerine açıkladım. Bizim açımızdan kazanmak için her şey mubah değildir, dürüstlük önemlidir. Sporun ruhuna aykırı bir kazanım asla istemiyorum. Pozisyona uzaktım. Cengiz'e sordum ve o da bana 'Temas vardı ama penaltı değil hocam' deyince ensesinden tatlı-sert şekilde tutarak 'Atma kendini' dedim." ifadelerini kullandı.
 

Abdullah Avcı'dan Emre Belözoğlu açıklaması


Avcı, sözlerinin devamında "Cengiz Ünder sezon başında söylediğim gibi önemli özellikleri olan bir oyuncu. Beklediğimden daha da çabuk gelişti. Emre Belözoğlu gibi bir büyük tecrübe, maç içerisinde onu arayıp ona oynuyor. Taktik plana sadık kalan ve tecrübe kazandıkça daha da rahatlayan bir oyuncu. Cengiz daha yolun başında ama onu ileride daha iyi noktalarda göreceğiz. Gelişimini sadece futbolcu olarak değil, hayat görüşü ve genel kültürüyle de fark yaratacak şekilde sürdürecek." yorumunda bulundu.
 

Abdullah Avcı'dan Beşiktaş maçı açıklaması


Medipol Başakşehir'i geçen sezon ile kıyaslayan Abdullah Avcı, "Ligimizdeki maçların 45 dakika oynandığı bir ortamda biz geçen sezon Beşiktaş ile içeride, Galatasaray ile dışarıda yaptığımız maçlarda top oyunda 61 dakikada kaldı. Beşiktaş ile oynadığımız son maçta da top 57 dakika oyundaydı. Bu bizim oyun karakterimizin yansımasıdır. Karşımızda bizim gibi oynamayı düşünen takımlar çoğaldıkça futbolseverlerin de oynanan futboldan alacağı keyif daha fazla olacaktır. Önde yaptığımız baskıyla 22 top kazandık. Maç bittiği zaman planımıza uygun oynadığımız futbolla iki puan yitirmenin burukluğu da vardı. Ama futbolseverlere güzel oyun seyrettirmenin de gururunu yaşıyoruz. Ayaklarımız yere hep sağlam basıyor." dedi.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.