comScore

Galatasaray Galatasaray

Abdürrahim Albayrak'tan Ünal Aysal - Fatih Terim itirafı

28 Kasım 2016, Pazartesi 23:10
Abdürrahim Albayrak'tan Ünal Aysal - Fatih Terim itirafı

Galatasaray'ın eski yöneticisi yaptığı açıklamada Ünal Aysal'ın dolduruşa getirilmemesi gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe derbisinin ardından Bursaspor galibiyetiyle toparlanan Galatasaray'da Jan Olde Riekerink tartışmaları devam ediyor.

Radyospor'a konuşan Galatasaray'ın eski yöneticisi Abdürrahim Albayrak, teknik adam Riekerink ile devam kararı alan yönetimin doğru bir iş yaptığını savundu.
Abdürrahim Albayrak'tan Jan Olde Riekerink açıklaması

Albayrak açıklamasında "Bursaspor maçını stadyumdan takip ettim ve alınan galibiyet sonrasında çok mutlu oldum. Galatasaray'ın başarısı için bende desteğe varım. Galatasaray geçtiğimiz sezon çok hoca değiştirdi ve bunun bedelini ödedi. Şu anda Riekerink'in devre arasını bekleyeceğini düşünüyorum. Galatasaray Riekerink ile devam ederek en doğru kararı vermiştir. Fenerbahçe derbisindeki oyun çok kötüydü ve sinirlerime hakim olamadım." ifadelerini kullandı.

Hakan Ünsal'ın "Florya'daki krizi Abdürrahim Albayrak çözer' açıklamasına cevap veren sempatik isim, "Kendisine teşekkür ederim. Galatasaray'ın başarısından başka bir şeyin önemi yok." sözlerini sarf etti.
 

Abdürrahim Albayrak'tan Ünal Aysal açıklaması


Ünal Aysal'ı dolduruşa getirenlerin Fatih Terim'i gönderdiğini itiraf ede Albayrak, "Fatih Hocayla çalıştığımız dönemde Ünal Aysal'ı dolduruşa getirip o kararı aldıran insanlar Galatasaray'a zarar vermiştir. Ben onların Galatasaraylı olduğunu düşünmüyorum. Şu anda Türkiye'de inanılmaz bir Başakşehir başarısı var. Bunun nedeni ise; istikrar. Ben Fatih Hocayla 5 yıllık mukavele yapalım dediğimde bana itiraz ettiler. Onun için başkanıda doldurdular. Ali Dürüst'ü de devre dışı bıraktılar. Bunların hepsi milyon dolarlara mal oluyor. Göğüs reklamından aldığınız gelir sizin bir futbolcunuzun gelirini zor karşılıyor. Dursun Özbek ile birlikte çalıştık. Rahatsızlığımdan dolayı yönetiminde yer almadım. Siz bir derbiye çıkıyorsunuz en önemli starlarını oynatmıyorsunuz hatalar var burada. Kasımpaşa maçını kazanırsa Galatasaray şampiyonlukta iddialı bir duruma gelecektir." açıklamasını yaptı.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.