comScore

'3 liralık futbolcuya mecburen 10 lira veriyoruz'

07 Şubat 2014, Cuma 01:22

Yabancı sınırına Karabükspor cephesinden sert tepki geldi. Karabük Başkanı, "Bu kural nedeniyle 3 lira edecek adam mecburen 10 lira veriyoruz" dedi.

FutbolArena Özel | Bu sezon en çok tartışılan konularından başında yabancı sınırı geliyor. Sınırı nedeniyle yerli oyuncular neredeyse "bulunmaz Hint Kumaşı" durumunu aldılar. Ve bu karara Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan sert tepki gösterdi! "Bu kural nedeniyle hak etmeyen futbolculara hak etmediği paraları veriyoruz" dedi.
 
Yabancı oyuncu kuralanın kaldırılması ve sınırsız yabancı oyuncu alma hakkına sahip olmak istediklerini ifade eden Yolbulan, "Bu karar nedeniyle hak etmeyen futbolculara kazanamayacağı paraları veriyoruz. Yerli oyuncuları tutmak ya da almak zorunda olduğumuz için kazancı yıllık 500 bin TL'yi geçmeyecek futbolculara mecburen 2 milyon TL vermek zorunda kalıyoruz. Şimdi isim verip kimseyi rencide etmek istemiyorum ama durum bu" dedi.
 
FUTBOLCULARA SİTEM ETTİ!
Yabancı sınırı nedeniyle ekonomik olarak zor durumda kaldıklarını ifade eden Karabük Başkanı, "İyi yerli oyuncular zaten kendine yer bulur. Bu kural nedeniyle bizim futbolcular kendilerini geliştirme gibi bir kaygı taşımıyorlar. Çünkü nu kural onların lehine. 'Nasıl olsa bir takımda yer bulurum' diyor. Hocamız Tolunay Kafkas da aynı şeyi düşünüyor" diye konuştu.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.